Kiállítások az Esélykikötő szervezésében (Narancsliget)

kaTARzis
kaTARzis fotókiállítás



A „termék” nem hibás, csak másképp van csomagolva...

Nyolc nő, nyolc különböző élet, nyolc megküzdési mód a hajnélküliség állapotával. 

A foltos hajhullás nevű betegség kovácsolta őket egy csapatba, ahol közös tervet szőttek önmaguk és sorstársaik megsegítése érdekében. A lányok - akik többsége kendőt, vagy parókát hord a mindennapokban - legintimebb szférájukba engedik be a látogatókat a képeken keresztül, és remélik, hogy sikerül elgondolkodtatniuk az embereket a másságban (vagy még inkább a különlegességben) is jelen lévő nőiességről, lágyságról, harmóniáról...


(Magyar Alopecia Areata Közösség)



Álmok
„Álmok”- Az Igazgyöngy Alapítvány és Művészeti iskola kiállítása
A Katlan visszatérő vendégeiként, a berettyóújfalui Igazgyöngy Alapítvány és Művészeti iskola kisdiákjai ismét az álmok világába röpítenek bennünket. A kiállításon hátrányos helyzetű családokban élő gyermek által készített rajzokat és festményeket láthatunk. Az alapítvány által fenntartott alapfokú művészetoktatási iskola a kistérség 6 településén végez művészeti nevelő munkát, ahova 23 faluból mintegy 670 gyereke érkezik, akiknek 70%-a mélyszegénységben él. Az alapítvány munkatársai ezen kívül nagy figyelmet fordítanak a gyerekek családjainak szociális támogatására, a falvak életkörülményeinek javítására is.

Az Igazgyöngy Alapítvány és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény a berettyóújfalui kistérségben működik 1999 óta. Fő tevékenysége a tehetséggondozás és személyiségfejlesztés, különös tekintettel a hátrányos helyzetű gyerekekre. Az alapítvány igazgatója L. Ritók Nóra, aki az alapítvány munkájáról blogot is vezet. 2010-ben az alapítvány elnyerte a Hajdú-Bihar megyei önkormányzat Az év civil szervezete díját.

Az alapítvány az egyik patronált faluban, Toldon biobrikett-gyártó telepet hozott létre, amivel elnyerték az Unruhe Magánalapítvány SozialMarie pályázatán az első díjat. A biobrikett gyártása a falu téli tüzelőanyag gondjait oldja meg, és meggátolja, hogy a falu lakosainak magánterületről kelljen fát összeszedniük. A programban az önkéntesek mellett már 2 főállású helyi cigány lakos dolgozik.

Az alapítvány Szuno (cigány nyelven álom) elnevezésű projektet indított, melynek keretében helyi cigány lakosok (főleg nők) a gyerekek által a művészeti iskolában rajzolt képek alapján hímzéseket készítenek párnára, szatyrokra, melyeket az alapítvány webshopjában árusítanak..